انواع حشره کش ها کدامند؟
0

انواع حشره کش ها کدامند؟

حشره‌ کش نوعی آفت‌کش است که به طور خاص برای از بین بردن حشرات طراحی شده است. حشره ‌کش‌ها می‌توانند به صورت‌های مختلف مانند اسپری، پودر، طعمه و دود وجود داشته باشند و از مواد شیمیایی مختلفی ساخته می‌شوند. حشره‌ کش‌ها می‌توانند برای انسان و حیوانات سمی باشند. استفاده نادرست از حشره‌کش‌ها می‌تواند منجر به مسمومیت، مشکلات تنفسی، مشکلات عصبی و حتی مرگ شود.
در ادامه به بررسی انواع حشره کش ها می پردازیم. با مجله اینترنتی ایکو همراه باشید.

حشره کش‌های مایع

حشره‌کش‌های مایع نوعی آفت‌کش هستند که به صورت مایع هستند و می‌توان آنها را اسپری کرد، ریخت یا به روش‌های دیگر اعمال کرد. این حشره‌کش‌ها از مواد شیمیایی مختلفی ساخته می‌شوند که برای از بین بردن یا دور کردن حشرات مضر طراحی شده‌اند. حشره‌کش‌های ارگانوفسفات این نوع حشره‌کش با مختل کردن سیستم عصبی حشرات عمل می‌کند. حشره‌کش‌های کاربامات این نوع حشره‌کش نیز با مختل کردن سیستم عصبی حشرات عمل می‌کند. حشره‌کش‌های پیرتروئید این نوع حشره‌کش حشرات را با تحریک بیش از حد سیستم عصبی آنها از بین می‌برد. حشره‌کش‌های نئونیکوتینوئید این نوع حشره‌کش با اتصال به گیرنده‌های نیکوتینیک در سیستم عصبی حشرات عمل می‌کند.

حشره‌کش‌های مایع را می‌توان در مصارف مختلف از جمله برای از بین بردن سوسک، مورچه، پشه، مگس و سایر آفات خانگی، برای محافظت از محصولات زراعی از آسیب حشرات و افزایش عملکرد محصول، برای کنترل آفات در انبارها و کارخانه‌ها و محافظت از چوب و سایر محصولات چوبی از آسیب حشرات. نحوه استفاده از حشره‌کش‌های مایع بسته به نوع حشره‌کش و هدف مورد نظر متفاوت است.

  نشانه های نیاز به کنار گذاشتن شبکه های اجتماعی

حشره‌کش‌های مایع را می‌توان در بطری‌های اسپری، پمپ‌های دستی یا دستگاه‌های بزرگتر مانند سمپاش‌ها استفاده کرد. برخی از حشره‌کش‌های مایع برای استفاده در داخل خانه، در حالی که برخی دیگر برای استفاده در فضای باز طراحی شده‌اند. هنگام انتخاب حشره‌کش مایع، مهم است که نوع حشره‌ای را که می‌خواهید از بین ببرید و همچنین محل استفاده از آن را در نظر بگیرید. همچنین باید حشره‌کشی را انتخاب کنید که برای انسان و حیوانات خانگی کم‌سم باشد. همیشه قبل از استفاده از هر نوع حشره‌کش، دستورالعمل‌های روی برچسب را به دقت مطالعه کنید و از احتیاطات ایمنی مناسب استفاده کنید.

حشره کش‌های مایع
حشره کش‌های مایع

حشره کش‌های پودری

حشره کش‌های پودری عموماً شامل محصولات شیمیایی هستند که به صورت پودری تولید می‌شوند و برای کنترل و از بین بردن حشرات مختلف استفاده می‌شوند. این نوع حشره کش‌ها عموماً برای کنترل حشرات در محیط‌های خانگی، باغ‌ها، گلخانه‌ها، مزرعه‌ها و صنعت کشاورزی استفاده می‌شوند.

حشره کش‌های پودری ممکن است شامل ترکیبات شیمیایی مختلفی مانند سیلیس دی‌اکسید، پیرترین، کاربریل و پروپوکسور استوبن باشند. این ترکیبات برای مخاطبین اسکلت حشرات ضربه میزنند و باعث مرگ حشرات می‌شوند. قبل از استفاده از هر گونه حشره کش پودری، مهم است که دستورالعمل‌ها و توصیه‌های تولیدکننده را به دقت مطالعه کنید و از راهنمایی پزشک یا کارشناس نگهداری خاص استفاده کنید. همچنین، مواظبت کامل از سلامتی خود و حیوانات خانگی خود را هنگام استفاده از حشره کش‌های پودری مورد نیاز است.
در یکی از مقالات سایت ایکو به بررسی مواد ضد عفونی کننده سریع و آسان پرداخته ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

حشره کش‌های پودری
حشره کش‌های پودری

قرص حشره کش

قرص حشره کش نوعی سم است که برای کشتن حشرات در محیط‌های داخلی استفاده می‌شود. این قرص‌ها معمولاً حاوی ماده‌ای به نام پرمترین هستند که با اثرگذاری بر سیستم عصبی حشرات، آنها را فلج و سپس از بین می‌برد. فقط کافی است قرص را داخل دستگاه مخصوص قرار داده و به پریز برق متصل کنید. این قرص‌ها می‌توانند طیف وسیعی از حشرات، از جمله پشه، مگس، سوسک و مورچه را از بین ببرند. بسته به نوع قرص، اثر آن می‌تواند تا 12 ساعت یا بیشتر باقی بماند. قرص حشره کش در مقایسه با سایر روش‌های کنترل حشرات مانند اسپری، نسبتاً ارزان است.

  لایف استایل چیست و انواع آن

سمیت این قرص‌ها سمی هستند و باید با احتیاط از آنها استفاده شود. قرص حشره کش می‌تواند برای کودکان و حیوانات خانگی که آن را بلعند، سمی باشد. با گذشت زمان، برخی از حشرات ممکن است نسبت به پرمترین مقاوم شوند. برای استفاده از قرص حشره کش، به یک دستگاه مخصوص نیاز دارید. این دستگاه‌ها معمولاً برقی هستند و قرص را گرم می‌کنند تا مواد شیمیایی آن آزاد شود. دستورالعمل‌های روی دستگاه را به دقت مطالعه کنید تا مطمئن شوید که از آن به درستی استفاده می‌کنید. قرص را داخل محفظه مخصوص در دستگاه قرار دهید.

دستگاه را به پریز برق متصل کنید و آن را روشن کنید. تا زمانی که مواد شیمیایی قرص به طور کامل آزاد نشده، از محیط خارج شوید. پس از استفاده، دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید: پس از اتمام زمان استفاده، دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید. قرص استفاده شده را دور بیندازید: قرص استفاده شده را مطابق با دستورالعمل‌های محلی دفع زباله دور بیندازید.

قرص حشره کش
قرص حشره کش

نکات ایمنی هنگام استفاده از حشره‌کش

همیشه قبل از استفاده از حشره‌کش، دستورالعمل‌های روی برچسب را به دقت مطالعه کنید. از حشره‌کش در فضای باز و به دور از کودکان و حیوانات خانگی استفاده کنید. هنگام استفاده از حشره‌کش از دستکش، عینک و ماسک استفاده کنید. بعد از استفاده از حشره‌کش، دست‌های خود را به طور کامل بشویید. حشره‌کش‌های اضافی یا استفاده نشده را به درستی دفع کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.