دستگاه لاک خشک کن و همه نکات مهم درباره آن
1

دستگاه لاک خشک کن و همه نکات مهم درباره آن

دستگاه لاک خشک کن چیست؟

دستگاه لاک خشک کن یا خشک کن لاک، وسیله‌ای است که برای خشک کردن سریع لاک ناخن استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها با استفاده از نور فرابنفش یا نور LED، لاک ناخن را در عرض چند ثانیه خشک می‌کنند.

تفاوت ‌های لاک خشک کن‌ UV و LED

لاک خشک کن UV و LED هر دو نوعی از تکنولوژی‌های استفاده شده برای خشک کردن لاک ناخن هستند. لاک خشک کن UV نیاز به زمان بیشتری برای خشک شدن دارد (حدود 2-3 دقیقه) در حالی که لاک خشک کن LED به طور معمول در عرض 30-60 ثانیه خشک می‌شود. لاک خشک کن UV برای عملکرد خود نیاز به چراغهای فلورسنت دارد که مصرف انرژی بیشتری دارد.

از سوی دیگر، لاک خشک کن LED دارای مصرف انرژی کمتری است.چراغ‌های LED دارای عمر مفید بیشتری هستند و معمولاً تا 50,000 ساعت خدمت می‌کنند، در حالی که چراغ‌های UV معمولاً تا 10,000 ساعت خدمت می‌کنند. لاک خشک کن LED برای خشک کردن لاک‌های ژلی و ژل پلیش دارای عملکرد بهتری است، در حالی که لاک خشک کن UV برای این نوع لاک‌ها بهتر عمل نمی‌کند. لاک خشک کن LED به عنوان یک گزینه سریع‌تر، مصرف انرژی کمتر و عمر مفید بیشتر مورد توجه است.

دستگاه لاک خشک کن با سینی متحرک

دستگاه لاک خشک کن با سینی متحرک، یکی از انواع دستگاه‌های لاک خشک کن است که دارای سینی متحرکی است که می‌توان ناخن‌های خود را روی آن قرار دهید. این دستگاه‌ها برای افرادی که می‌خواهند به راحتی و بدون دردسر لاک ناخن‌های خود را خشک کنند، گزینه مناسبی هستند. هنگام قرار دادن ناخن‌های خود روی سینی، دقت کنید که ناخن‌ها به طور کامل در معرض نور قرار گیرند. اگر از لاک ناخن‌های ضخیم استفاده می‌کنید، ممکن است زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز داشته باشید.

  عایق نانو یا ایزوگام کدام بهتر است ؟

دستگاه‌های لاک خشک کن با سینی متحرک در انواع مختلفی تولید می‌شوند. برخی از این دستگاه‌ها دارای سینی‌های تک نفره هستند و برخی دیگر دارای سینی‌های چند نفره هستند. همچنین، برخی از این دستگاه‌ها دارای ویژگی‌های اضافی مانند تنظیم زمان خشک شدن یا سنسور حرکتی هستند.

اگر به لوازم آرایشی علاقه مند هستید با سایت ایکو همراه باشید. در یکی از مقالات سایت ایکو به بررسی نکات مهم برای انتخاب رژ لب پرداخته ایم.

سرعت دستگاه برای خشک کردن لاک

سرعت دستگاه برای خشک کردن لاک به عوامل مختلفی بستگی دارد، دستگاه‌های لاک خشک کن با نور LED معمولاً سریع‌تر از دستگاه‌های لاک خشک کن با نور فرابنفش لاک ناخن را خشک می‌کنند. لاک ناخن‌های ضخیم‌تر ممکن است زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز داشته باشند. لایه لاک ناخن‌های نازک‌تر سریع‌تر خشک می‌شوند. قرار دادن ناخن‌ها در فاصله نزدیک‌تر به دستگاه باعث خشک شدن سریع‌تر لاک ناخن می‌شود. دستگاه‌های لاک خشک کن با نور LED می‌توانند لاک ناخن را در عرض چند ثانیه خشک کنند. دستگاه‌های لاک خشک کن با نور فرابنفش معمولاً به زمان بیشتری برای خشک کردن لاک ناخن نیاز دارند.

دستگاه لاک خشک کن
انواع دستگاه لاک خشک کن

دستگاه لاک خشک کن تایمر دار

دستگاه‌های لاک خشک کن تایمر دار دارای یک تایمر یا ساعت شمارش معکوس هستند که به شما امکان می‌دهد زمان خشک کردن لاک ناخن را تنظیم کنید. این امکان به شما کمک می‌کند تا زمان دقیق خشک شدن لاک را کنترل کنید و از این طریق از خشک شدن زیاد یا کمتر لاک جلوگیری کنید.

بعضی از دستگاه‌های لاک خشک کن تایمر دار دارای تنظیمات مختلفی هستند که به شما امکان می‌دهند زمان خشک کردن را بر اساس نوع لاک و ضخامت آن تنظیم کنید. علاوه بر این، برخی از دستگاه‌ها دارای تایمرهای خودکار هستند که زمان خشک شدن را بر اساس برنامه‌های استاندارد تنظیم می‌کنند. استفاده از دستگاه‌های لاک خشک کن تایمر دار به شما کمک می‌کند تا لاک ناخن‌هایتان را به صورت یکنواخت و بهینه خشک کنید و از زمان صرفه‌جویی کنید.
طول عمر دستگاه لاک خشک کن

  آشنایی با افسانه فنگ شویی

طول عمر دستگاه لاک خشک کن به عوامل مختلفی بستگی دارد، دستگاه‌های لاک خشک کن با نور LED معمولاً عمر طولانی‌تری نسبت به دستگاه‌های لاک خشک کن با نور فرابنفش دارند استفاده صحیح از دستگاه باعث افزایش طول عمر آن می‌شود دستگاه‌های لاک خشک کن با کیفیت ساخت بالا معمولاً عمر طولانی‌تری دارند. دستگاه‌های لاک خشک کن با نور LED می‌توانند تا 50000 ساعت کار کنند. دستگاه‌های لاک خشک کن با نور فرابنفش معمولاً به عمر کمتری نیاز دارند.

مقدار توان دستگاه لاک خشک کن

مقدار توان دستگاه لاک خشک کن ممکن است بسته به نوع و مدل دستگاه متفاوت باشد. اما به طور کلی، دستگاه‌های لاک خشک کن LED معمولاً توان کمتری نسبت به دستگاه‌های UV دارند. معمولاً دستگاه‌های لاک خشک کن LED در حدود 15-60 وات توان دارند، در حالی که دستگاه‌های UV ممکن است تا 36 وات یا بیشتر نیاز داشته باشند. اگر مایل به خرید یا استفاده از یک دستگاه خاص هستید، بهتر است مشخصات توان آن را از تولید کننده یا فروشنده محصول دریافت کنید تا مطمئن شوید که به نیازهای شما می‌پردازد.

دستگاه لاک خشک کن
ویژگی دستگاه لاک خشک کن

تعداد لامپ های دستگاه لاک خشک کن

تعداد لامپ‌های دستگاه لاک خشک کن به عوامل مختلفی بستگی دارد، دستگاه‌های لاک خشک کن با نور LED معمولاً دارای لامپ‌های بیشتری نسبت به دستگاه‌های لاک خشک کن با نور فرابنفش هستند. دستگاه‌هایی که دارای لامپ‌های پرقدرت‌تری هستند، معمولاً تعداد لامپ‌های کمتری دارند. دستگاه‌های بزرگتر معمولاً دارای تعداد لامپ‌های بیشتری هستند. دستگاه‌های لاک خشک کن با نور LED دارای 6 تا 36 لامپ هستند. دستگاه‌های لاک خشک کن با نور فرابنفش معمولاً دارای 4 تا 12 لامپ هستند.

  آشنایی با بازی شطرنج

تعداد لامپ‌های دستگاه لاک خشک کن بر سرعت خشک شدن لاک ناخن تأثیر می‌گذارد. دستگاه‌هایی که دارای تعداد لامپ‌های بیشتری هستند، لاک ناخن را سریع‌تر خشک می‌کنند. همچنین، تعداد لامپ‌های دستگاه لاک خشک کن بر قیمت دستگاه تأثیر می‌گذارد. دستگاه‌هایی که دارای تعداد لامپ‌های بیشتری هستند، معمولاً گران‌تر هستند. در هنگام خرید دستگاه لاک خشک کن، باید به تعداد لامپ‌های دستگاه توجه کنید. اگر به دنبال دستگاهی هستید که لاک ناخن را سریع‌تر خشک کند، باید دستگاهی را انتخاب کنید که دارای تعداد لامپ‌های بیشتری باشد.

اگر به مد و استایل علاقه مند هستید در سایت ایکو می توانید با انواع استایل ها و سبکهای مختلف آن نیز آشنا شوید.

ابعاد دستگاه لاک خشک کن

ابعاد دستگاه‌های لاک خشک کن ممکن است بسته به نوع و مدل دستگاه متفاوت باشد. اما به طور کلی، ابعاد دستگاه‌های لاک خشک کن معمولاً در حدود 20-30 سانتیمتر در طول، 15-20 سانتیمتر در عرض و 10-15 سانتیمتر در ارتفاع است. این ابعاد ممکن است بسته به طراحی و مشخصات دستگاه تغییر کند. اگر مایل به خرید یا استفاده از یک دستگاه خاص هستید، بهتر است ابعاد دقیق آن را از تولید کننده یا فروشنده محصول دریافت کنید تا مطمئن شوید که مناسب فضای شماست.

نحوه استفاده از دستگاه لاک خشک کن

نحوه استفاده از دستگاه لاک خشک کن به نوع دستگاه بستگی دارد. دستگاه را روشن کنید. دست خود را در فاصله مناسبی از دستگاه قرار دهید. ناخن‌های خود را به طور کامل در معرض نور قرار دهید. پس از خشک شدن کامل لاک ناخن، دستگاه را خاموش کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

  1. نازگل حسین زاده گفت:

    دستگاه های uv خیلی خوبه لاک را سریع خشک میکنه