کاربران

آخرین گزارش تصویری :

 

 


چوگان برای معرفی به مدارس ودانشگاه ها می رود

 


تاریخ ثبت: 1395/08/10

محمد بی غم رئیس هیئت چوگان استان البرز گفت: در قالب یک طرح مدون ورزش کهن و ایرانی چوگان برای معرفی بیشتر به محیط مدارس ودانشگاه های البرز می رود.

 

به گزارش سایت صنعت اسب ، محمد بی غم اظهار کرد: استان البرز یکی از اصلی ترین مراکز فعالیت چوگان در کشور بوده و نزدیک به ۲۰ درصد ظرفیت های این ورزش را به خود اختصاص داده است. وی افزود بر این اساس و با توجه به این ظرفیت خوب درصدد هستیم طیف بیشتری از جوانان و نوجوانان را جذب این ورزش ایرانی کنیم.

بی غم ادامه داد در این راستا با پیگیری های اداره کل ورزش و جوانان استان البرز طرحی را تدوین کرده ایم تا این ورزش را به جوانان و نوجوانان در مدارس و دانشگاه ها معرفی کنیم.

رئیس هیئت چوگان استان البرز به برگزاری سمینار ملی چوگان و سوارکاری در آینده اشاره کرد و گفت: برگزاری این سمینار می تواند کمک شایانی به معرفی ظرفیت های این ورزش در البرز کند.

بی غم با بیان اینکه کانون چوگان کرج فعال ترین مرکز این ورزش در کشور محسوب می شود گفت: در حال حاضر ۴۰ چوگان باز حرفه ای در استان البرز فعالیت دارند و این تعداد البرز را پس از تهران در رتبه دوم کشور قرار داده است.

بی غم توسعه ورزش چوگان را عاملی برای تقویت توریسم ورزشی در این استان برشمرد و گفت: چوگان ورزش بسیار جذابی است اما تاکنون فرصت و مجال لازم را برای معرفی به مردم نداشته است با این حال برنامه هایی از سوی مدیریت ورزش البرز برای شناساندن این ورزش به اقشار مختلف مردم در حال انجام است که امیدوارم نتایج خوبی داشته باشد.

وی انتشار بروشور و توزیع در مدارس البرز را یکی دیگر از تمهیدات این هیئت برای معرفی چوگان و جذب نسل جوان به این ورزش عنوان کرد و گفت: برنامه های متنوعی برای افزایش مخاطبان این ورزش داریم که به تناوب به اجرا درخواهد آمد.

 در پایان افزود رویکرد خوبی به ورزش چوگان ایجاد شده است و امیدواریم این رشته ورزشی که ریشه در تاریخ و باورهای مردم این سرزمین دارد به جایگاه شایسته خود برسد.

 

 

 


                                                                                      منبع خبر : فدراسیون چوگان   


 

دیدگاه کاربران

 


اخبار مرتبط